Férfias erővel, de nőies érzelmességgel énekel a kontratenor, Bruno de Sá
A művész Roma Travestita című lemezén a kései olasz barokk operák jórészt elfelejtett hősnői támadnak fel.
A művész Roma Travestita című lemezén a kései olasz barokk operák jórészt elfelejtett hősnői támadnak fel.
Az új lemez, a címét az önéletrajzi elemeket fikciós környezetbe helyező, népszerű regényformától kölcsönző Autofiction simán ott van az angol zenekar pályafutásának legjobb pillanatai között.
Gaelle Josse Egy asszony ellenfényben címmel írt kérdőjelekkel teli portrét Vivian Maier életéről.
A Peter von Kant című film is egy fullasztó alá-fölé rendeltségi viszonyba torkolló kapcsolat anatómiája.
Az első világháború után tömegesen álltak munkába a nők. Kaptak is eligazítást hozzá tudós férfiaktól. Papp Barbara: „Nőkérdés” és női iránymutatás című tanulmánya az Aetas című folyóiratban jelent meg.
Miért csúszott félre az élete annak a lánynak, aki Audrey Hepburnért rajongott, milyen köznapi szerepeket kellett eljátszania az évtizedek során, és vágyálma helyszíne, Párizs helyett miféle érzelmi hullámvasúton történő utazás jutott neki? Tracy Lets amerikai drámaíró legújabb darabját most láthatja először a magyar közönség.
A Glagolita misét Európában értetlenség fogadta, ezt még megtapasztalta a szerző, diadalát azonban már nem érhette meg.
Nézőkből verbuválódott népgyűlés dönthet a "semlegesség vagy fegyver?" dilemmáról a Láthatáron csoport Kenyértörés című előadásában.
Tíz év után újra Roctoberfestre készül Miskolc, a szervezők a valaha volt legszínesebb ilyen fesztivált ígérik.
Feminista portré Sisiről, egy rasszista támadásból felépülő perzsa lány története és egy berlini nőkről szóló tragikomédia is szerepel a filmmustra programjában.
Dénes Gábor Bélyeges sereg című filmje 1993-ban készült, három férfi történetét és életútját mutatja be.
Az Ich bin aus Ungarn – Magyarországról jöttem a 2018-ban Németországba költözött író-blogger szerző harmadik könyve.
Az író, színpadi szerző, rendező Bartis Attila, ezúttal szerzői esten lesz jelen a Müpában.
A Nem hagytak nyomokat című film Grzegorz Przemyk valós események alapján rekonstruált történetét mondja el. Kiderül, hogy a diktatúra által okozott sebeket az idő sem gyógyíthatta be.
A női test feletti önrendelkezésért folytatott küzdelemről szóló Esemény című francia filmdráma tavaly a legjobb alkotásnak járó Arany Oroszlánt nyerte el a velencei filmfesztiválon. Szeptember végétől a hazai mozikban is látható.
Időutazás Drozdik Orshi művészetének sokrétű és szerteágazó korszakaiba a húszévnyi munkásságából válogató, A fénykép és a szerelmes vers című retrospektív tárlat a Mai Manó Házban.
Bárkinek eszébe jut olykor, mi lett volna, ha az élete valamelyik fordulópontján másként dönt akár ő maga, akár a kifürkészhetetlen sors. A Nézz mindkét irányba! című vígjátékban is kérdés a kérdés.
A mű címe Macbán – sejthetjük, mi adta az ihletet, és kinek a képére formálta a végeredményt a szerző.
Szeptember 30-tól irodalmi séták indulnak az író életének és műveinek helyszínein, Nádas Péter maga vezet körbe okostelefonnal készült képei között, felesége Salamon Magda friss kerti zöldségekből elkészíthető receptjeiből pedig Mautner Zsófi főz és kóstoltat ételeket.
A Violet a fűben hátrahajol a dalszerző-énekes-popsztár első irodalmi kiadványa.